SPORT

Activitățile sportive – susținute de gazonul sintetic de la ArtSportTotal.ro

Practicarea unor sporturi, de performanță mai ales, impune și condiții prielnice, respectiv adoptarea unor măsuri de siguranță pentru ca totul să se desfășoare în condiții optime. Din rândul acestora, gazonul

SPORT

Rafael Nadal a cucerit a patra oară US Open după o finală dramatică cu Daniil Medvedev

Rafael Nadal s-a impus dramatic, duminică noapte, la Flushing Meadows,  în finala US Open, disputată cu rusul Daniil Medvedev. Este al patrulea trofeu câştigat de iberic la New York şi

SPORT

Bianca Andreescu, noul star al tenisului mondial. A cucerit US Open la 19 ani!

Bianca Andreescu, canadianca de origine română, a cucerit sâmbătă noapte, turneul de tenis US OPEN, de la New York, după ce a învins-o în finală pe legendara Serena Williams. La

SPORT

România a cucerit două medalii de argint la Campionatul Mondial de Canotaj de la Linz

România a cucerit două medalii de argint la Campionatul Mondial de la Linz, eveniment care s-a desfășurat în perioada 25 August -1 Septembrie 2019. Ancuța Bodnar și Simona Radiș au

SPORT

Simona Halep, primele declaraţii după eşecul usturător de la US Open 2019

Simona Halep a făcut primele declaraţii, la scurt timp după eşecul neaşteptat de la US Open, unde a fost eliminată în turul doi de o jucătoare venită din calificări şi

SPORT

CFR Cluj, ghinion la tragerea la sorți din Europa League

CFR Cluj şi-a aflat adversarele din Grupele Europa League, la două zile după ce au ratat accederea în Grupele Ligii Campionilor. Ardelenii lui Dan Petrescu nu au avut însă, noroc,

SPORT

Marius Copil a ratat acalificarea în turul trei la US Open

Marius Copil a fost eliminat joi noapte, în turul doi la US Open, de francezul Gael Monfils, în trei seturi. Românul nu a reuşit să îi descifreze jocul solid al

SPORT

Simona Halep, eliminare bombă de la US Open. Românca a jucat catastrofal de prost

Simona Halep a fost eliminată joi seară, în mod incredibil, în turul doi la US Open, de americanca Taylor Townsend, venită din calificări şi aflată abia pe locul 116 mondial.

SPORT

FCSB, din eşec în eşec. Echipa lui Becali a ratat calificarea în Grupele Europa League

Vicecampioana României a ratat accederea în Grupele Europa League, pentru al doilea an consecutiv. FCSB a pierdut returul din Portugalia cu Vitoria Guimaraes, cu scorul de 0-1. În tur, rezultatul

SPORT

Sorana Cârstea, calificare spectaculoasă, în miez de noapte, în turul doi la US Open 2019

Sorana Cîrstea a eliminat-o în primul tur la US Open, pe cehoaica Katerina Siniakova, în două seturi, după o oră şi 22 de minute de joc. Cârstea devine astfel a