România a remizat cu Germania, în ultimul meci din Grupa C a Campionatului European de fotbal UNDER 21, disputat la Budapesta şi ratează astfel calificarea în sferturile de finală. Deşi avem acelaşi număr de puncte ca şi Olanda şi Germania, 5, stăm acasă dn cauza golaverajului. Tricolorii părăsesc neînvinşi CampionatulAfla mai multe!

„Tricolorii mici” întâlnesc marți, 30 martie, reprezentativa Germaniei, în ultimul meci pe care îl dispută în faza grupelor turneului final UEFA EURO U21. Partida se vede în direct la TVR 1, de la ora 19.00. După ce echipa mare a pierdut pe teren propriu în fața selecționatei Germaniei, elevii luiAfla mai multe!

România a învins sâmbătă seară, Ungaria, la Budapesta la capătul unui meci dramatic şi plin de greşeli de arbitraj la adresa tricolorilor. Comentatorii TVR au fost exasperaţi de arbitraj. Tricolorii au fost văduviţi de un penalty în minutul 50. România a executat scurt un corner din partea dreaptă, Olaru l-a angajatAfla mai multe!

România a bifat sâmbătă seară, prima victorie la Campionatul European de Fotbal Under 21. Tricolorii s-au impus dramatic la Budapesta, în faţa gazdelor, cu scorul de 2-1, în Grupa A a Campionatului European de tineret 2021, pe Stadionul Uj Bozsik din Budapesta. Tricolorii au câştigat dramatic partida cu maghiarii dupăAfla mai multe!

BETANO.COM, cea mai bună platformă mobilă de cazinou online și pariuri sportive din lume, conform EGR Awards 2019, anunță startul unui nou parteneriat cu pilotul de raliu Simone Tempestini. Astfel, Tempestini devine cel mai nou ambasador BETANO și va sprijini inițiativele brandului de promovare a excelenței în sport, a cauzelorAfla mai multe!

Simona Halep revine cu victorie în circuitul mondial după o lună de pauză. Românca a demolat-o pe franţuzoaica Caroline Garcia, în setul decisiv, câştigat la zero. După un debut ezitant care a costat-o primul set, Halep s-a remontat şi a reuşit să câştige setul doi cu 6-4 şi asta dupăAfla mai multe!