Un nou capitol emoționant s-a scris în competiția de la „Mireasa”. Simona Gherghe a anunțat cea de-a treia logodnă a sezonului 13, după ce Alan Șercăianu a cerut-o în căsătorie pe Ema Ghiulgian, tânăra care i-a cucerit inima după ce a intrat mai târziu în competiție.
Momentul romantic a avut loc într-un cadru inedit, departe de pereții casei, mai exact la Aeroportul Tuzla. Ema, care se afla la o filmare pentru emisiune, nu s-a așteptat nicio secundă ca iubitul ei să o surprindă cu una dintre cele mai importante întrebări din viața ei.
Cu emoții în glas, Alan i-a făcut tinerei declarații sfâșietoare: „Toată viața vreau să fiu alături de tine. Ești cea mai frumoasă! Mi-ai oferit sprijin, liniște și Casa Mireasă mi-a devenit acasă datorită ție. Până acum, te-am ales în fiecare zi. Astăzi îmi doresc să te aleg în continuare pentru fiecare zi. Vrei să fii soția mea?”.
Vizibil emoționată și copleșită de surpriză, Ema a acceptat fără ezitare: „Da, vreau! Nu pot să cred. Te iubesc enorm!”.
Gazda emisiunii, Simona Gherghe, a fost și ea profund impresionată de momentul unic: „Felicitări! Să fie într-un ceas bun! A fost foarte frumos și emoționant momentul.”
Alan și Ema devin astfel cel de-al treilea cuplu logodit din actualul sezon, demonstrând că iubirea își găsește întotdeauna drumul. Cei doi se alătură astfel perechilor care au făcut deja acest pas important: Amalia Antimir și Sebastian Zalomir, respectiv Giulia Rezmeliță și Alexandru Bănică.
Povestea de iubire a celor doi, dar și alte momente spectaculoase din competiție, pot fi urmărite de luni până vineri, de la ora 14:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY.