Simona Halep, eşec uriaş la Indian Wells. Românca a fost de nerecunoscut

Simona Halep a fost învinsă marţi seară, în optimi de finală la Indian Wells, de către o jucătoare no name. Românca pierde astfel locul doi mondial.

Simona Halep a jucat catastrofal de slab în partida cu cehoaica Marketa Vondrousova, aflată abia pe locul 61 mondial.

Simona Halep nu a fost în stare să-şi facă serviciul în primul set pe care l-a pierdut cu 6-2. În setul doi, românca a dat semne de revenire, reuşind să câştige în 30 de minute, setul, cu 6-3. Apoi a început cu break setul trei, dar din nou a avut probleme pe propriul serviciu.

Nici în setul trei, Halep nu a fost capabilă să îşi facă măcar odată serviciul. La 5-1 a făcut re-break, a servit apoi pentru a rămâne în meci, dar Halep şi-a pierdut la zero serviciul şi părăseşte turneul de la Indian Wells cu un eşec usturător care o va costa de luni, locul doi mondial.

Categorii: SPORT