Visul frumos s-a terminat și pentru Sepsi Sf. Gheorghe. România nu a reușit să aibă nicio echipă în Grupele Conference League, a treia ligă eruropeană, inter cluburi, ca valoare, organizată de UEFA.

Fotbalul românesc nu face față nici măcar nivelului trei în Europa. Sepsi a pierdut dramatic, returul cu Bodo/Glimt.

Jucătorii din Sfântul Gheorghe au fost conduși cu 2-0 dar au reușit să revină mircaulos și să egaleze scorul în doar 4 minute.

Sørli a deschis scorul în minutul 23 iar peste doar cinci minute, Pellegrino a marcat pentru 2-0.

Sepsi a marcat primul gol în minutul 42 prin Alimi, iar Varga a egalat scorul în minutul 46.

S-a ajuns la prelungiri, când în minutul 100, Pellegrino a marcat pentru 3-2 și a spulberat visul covăsnenilor de a juca în premieră în Grupele Conference League.