Veşti proste pentru fanii Simonei Halep. Semifinala dintre româncă şi iberica Muguruza, de la Australian Open, nu se va mai disputa la ora 6,30, ora României. Motivul? Prima semifinală durează mai mult decât au prevăzut organizatorii.

Fanii lui Halep mai au de aşteptat pentru a o putea vedea jucând căntra ibericei în a doua semifinală de la Australian Open.

Prima semifinală a început la ora 5 dimineaţa, iar primul set, câştigat în tie-break de Sofia Kenin cu 7-6(8-6), a durat 57 de minute.

Ashleigh Barty, favorita australienilor, a reuşit break în setul doi la scorul de 1-1, astfel că este de aşteptat ca meciul să aibă şi set decisiv.

Dacă acest lucru se va întâmpla, a doua semifinală nu va putea începe mai devreme de ora 08.00, ora României.

Astfel că suspansul se prelungeşte şi aşteptarea devine apăsătoare pentru fanii Simonei Halep.

Meciul va fi transmis în direct de Eurosport România. recentNEWS.ro vă ţine la curent cu noutăţile legate de meciul lui Halep de la Australian Open 2020.