România a debunat cu dreptul î noua campanie de calificare la mondiale, după ce s-a impus în faţa  Macedoniei de Nord cu scorul de 3-2, graţie unui meci de generic marcat de Ianis Hagi.

România a tremurat serios cu Macedoina de Nord. Golul de debut la naţinală, marcat de Ianis Hagi în minutul 85, a adus victoria tricolorilor.

Ianis Hagi a intrat pe teren abia în minutul 76, în locul lui Tănase şi după doar zece minute de joc a marcat golul victoriei.

primele două goluri au fost aduse de Florin Tănase și Valentin Mihăilă, care au marcat pentru prima dată la echipa națională .

Ovidiu Popescu, aflat la debut, a fost cel mai bun om din defensiva echipei naționale.

România ocupă astfel locul doi în Grupa J, după Germania care s-a impus cu 3-0 în faţa Islandei, iar Armenia a trecut de Liechtenstein în deplasare, scor 1-0.