CFR Cluj, FCSB și CSU Craiova s-au calificat în play-off-ul Conference League

Trei echipe românești s-au calificat joi seară în play-off-ul Conference League. CFR Cluj, FCSB și CSU Craiova sunt tot mai aproape de grupele UEFA Conference League.

CFR Cluj a trecut de Șahtior Soligorsk cu scorul de 1-0 grație golului marcat în minutul 37 de Jefte Betancor. În play off va juca cu Maribor, campioana din Slovenia.

FCSB s-a impus și în retur cu slovacii de la Dunajska Streda, scor 1-0, pe Național Arena din București în prezența a peste 40.000 de spectatori și s-a calificat în play-off-ul Conference League.

Cordea a marcat unicul gol al partidei în  minutul 28. FCSB o va întâlni în play-off pe Viking, din Norvegia.

Universitatea Craiova, la primul meci cu Mirel Rădoi pe bancă, a reușit să se impună cu 3-0 în retur pe Oblemenco, în fața echipei din Ucraina, Zorya Luhansk.

CSU Craiova o va înfrunta pentru un loc în grupele competiției europene pe Hapoel Beer Sheva, vicecampioana din Israel.

Sepsi a fost eliminată de suedezii de la scor 3-1, la fel ca și în manșa tur.