Veşti catastrofale pentru Halep. S-a accidentat la Washington şi s-ar putea să rateze US Open 2017

Veşti proaste pentru Simona Halep înaintea ultimului turneu de Grand Slam al anului 2017. Românca nu se simte deloc bine. Vineri seară, Halep a abandonat partida de tenis din sferturi de finală de la Washington invocând probleme medicale.

Simona Halep, principală favorită la turneul de tenis de la Washington, a câştigat primul set al partidei cu rusoaica Ekaterina Makarova, cu scorul de 6-2.

Ca mai apoi, românca să cedeze cu 3-6 setul secund. În debutul setului trei, Halep şi-a pierdut rapid serviciul. Românca a cerut intervenţia echipei medicale, şi după un minut de îngrijiri a abandonat partida după o oră şi opt minute de joc.

Încă de joi de la meciul cu columbianca, Halep a dat semne că nu se simte deloc bine.

Problemele medicale ale lui Halep s-ar putea să o împiedice pe româncă să participe la ultimul turneu de Grans Slam al Anului, US Open, care începe 28 august.

De luni, Halep, pierde 900 de puncte WTA şi va pica până pe locul cinci mondial întrucât anul trecut a cucerit turneul de la Montreal.

Iată dacă va rata şi US Open, Halep iese din top 10 mondial.