Steaua, umilită de Rosenborg în Europa League. Scaunul lui Mirel Rădoi se clatină

Steaua București a terminat în genunchi partida tur din play-off-ul Europa League, după ce a terminat la scor de neprezentare, 3-0, partida cu norvegienii de la Rosenborg.

După ratarea calificării în Grupele Champions League, steliștii sunt 99% eliminați și din Europa League.

Cu Mirel Rădoi, suspendat de UEFA pe banca tehnică pentru că nu are licență Pro, steliștii au mari șanse să vadă Europa League doar de la tv.

Steaua București a pierdut cu 3-0, partida tur a play-off-ului Europa League, disputată joi seară, în prezența a 20.000 de spectatori pe Național Arena, cu echipa norvegiană Rosenborg.

Tobias Mikkelsen a marcat primul gol pentru Rosenborg în minutul 61. Apoi Andre Helland a făcut 2-0 în minutul 67,  iar în minutul 90+3, Mike Jensen a stabilit scorul final 3-0.

Astfel că șansele Stelei de a se califica în Grupele Europa League sunt ca și inexistente.

Fanii Stelei au răbufnit și au început să ceară demisia lui Mirel Rădoi.

Antrenorul a anunţat că e posibil să renunţe la banca tehnică a Stelei dacă va rata calificarea în play-off-ul Europa League.