SPORT

Back to homepage
SPORT

Ionuţ Oancea a cucerit turneul Sport Magazin Tenis Cup şi devine numărul patru RTP

Ionuţ Adrian Oancea a câştigat duminică, în premieră un turneu în cicruitul Romanian Tenis Premium. Graţie acestui succes, jucătorul urcă pe locul patru în clasamentul de simplu masculin al RTP.

SPORT

Ioana Felicia Matei a câştigat turneul RTP 50 Sport Magazin Tenis Cup 2018

Ioana Felicia Matei a dat lovitura la debutul său în circuitul Romanian Tenis Premium. A reuşit să câştige turneul RTP 50 – Sport Magazin Tenis Cup, după o finală extrem de

SPORT

Franţa este noua campioană mondială la fotbal. A câştigat finala împotriva Croaţiei

Franţa s-a impus duminică, în finala Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia, în faţa Croaţiei, cu scorul de 4-2 şi devine noua campioană mondială în fotbal. Franţa a cucerit primul

SPORT

Novak Djokovic a cucerit pentru a patra oară în carieră turneul de la Wimbledon

Novak Djokovic l-a învins duminică, în finala de la Wimbledon, pe Kevin Anderson şi a devenit pentru a patra oară în carieră, campion la Wimbledon. Este cel de-al 13-lea trofeu

SPORT

Mihaela Buzărnescu, Miriam Bulgaru și Elena Gabriela Ruse au participal la Kids Day BRD Bucharest Open

Cu participarea Mihaelei Buzărnescu (locul 25 WTA), alături de două reprezentante de seamă a noului val din tenisul feminin românesc, Elena-Gabriela Ruse și Miriam Bulgaru, „Kids Day” Dr. Oetker a

SPORT

Serena Williams, spulberată în finala de la Wimbledon de Angelique Kerber

Angelique Kerber a învins-o sâmbătă, pe Serena Williams în finala de la Wimbledon, în două seturi, scor 6-3, 6-3, după un meci modest făcut de americancă. Este primul titlu cucerit

SPORT

Peste 70 de jucători din 17 ţări participă la Argeş Cup Dr. Oetker 2018

Peste 70 de jucători din 17 ţări participă la cea de a V-a ediţie a Argeş Cup Dr. Oetker desfăşurată la Tenis Cup Curtea de Argeş. Sportivi din Australia, Austria, Bosnia-Herţegovina,

SPORT

Belgia a cucerit medalia de bronz la Mondialul de fotbal din Rusia

Belgia a cucerit sâmbătă, medalia de bronz la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia după ce s-a impus în fața Angliei, scor 2-0, în finala mică a competiţiei.  Belgienii au deschis rapid

SPORT

Novak Djokovic l-a învins pe Nadal în semifinale la Wimbledon după un meci maraton

Novak Djokovic s-a calificat sâmbătă, în finala de la Wimbledon după ce l-a învins pe Rafael Nadal în semifinale la Wimbledon după un meci maraton.  A doua semifinală masculină de

SPORT

Jaqueline Cristian şi Nicoleta Dascălu au acces în turul doi al calificărilor la BRD Bucharest Open 2018

Jaqueline Cristian şi Nicoleta Dascălu s-au calificat sâmbătă, în turul doi al turneului de accedere pe tabloul principal de simplu feminin la BRD Bucharest Open 2018. Irina Fetecău a pierdut