SPORT

Back to homepage
SPORT

Sorana Cîrstea, victorie uluitoare la Miami. A spulberat-o pe campioana olimpică de la Rio

Sorana Cîrstea a reușit joi dimineață, o victorie de senzație în primul tur la Miami. A învins-o în două seturi pe campioana olimpică, Monica Puig. Sorana Cîrstea, locul 65 mondial,

SPORT

Patricia Țig, calificare fabuloasă în turul doi la turneul de tenis de la Miami

Patricia Țig s-a calificat, miercuri, în turul doi la turneul WTA de la Miami, Florida, dotat cu premii totale de 6.993.450 dolari. Patricia Țig, locul 95 WTA, venită din calificări,

SPORT

România joacă duminică la Cluj Napoca ultima șansă de calificare la Mondiale

Întâlnirea care poate repune Naţionala în cursa pentru calificarea la Cupa Mondială FIFA Rusia 2018, disputată la Cluj Arena, se vede în direct la TVR 1, TVR HD şi TVR+,

SPORT

Stadionul Steaua va fi demolat în totalitate. Iată motivul

Stadionul Steaua din cartierul Ghencea al Capitalei va deveni în curând istorie. Arena sportivă va fi demolată în totalitate. Autoritățile promit să construiască în locul actualei baze sportive, un stadion

SPORT

FABULOS | Cătălina Ponor, două medalii de aur la Cupa Mondială de la Baku

La vârsta de 30 de ani, Cătălina Ponor, una dintre cele mai longevive gimnaste din lume, a câștigat duminică, două medalii de aur la Cupa Mondială de la Baku din Azerbaidjan.

SPORT

Tiberiu Ușeriu a câștigat pentru al doilea an consecutiv, ultramaratonul de la Cercul Polar

Performanță unică în lume. Românul Tiberiu Ușeriu în vârstă de 43 ani, a câștigat, vineri, pentru al doilea an consecutiv, ultramaratonul 6633 Arctic Ultra, care se desfășoară în Canada, în

SPORT

Cristina Neagu, desemnată cea mai bună jucătoare de handbal din lume

România are cea mai bună handbalistă din lume. Federația Internațională de Handbal a ales-o pe Cristina Neagu (Buducnost Podgorica), drept cea mai bună jucătoare a lumii în anul 2016.  Performanță

SPORT

Novak Djokovic, umilit de Nick Kyrgios, în optimi la Indian Wells

Novak Djokovic, numărul doi mondial în tenisul masculin și câștigător al ultimelor trei ediții ale competiției de la Indian Wells, a încasat miercuri noapte o înfrângere usturătoare în optimi de

SPORT

Simona Halep, înfrângere rușinoasă în turul trei la Indian Wells

Simona Halep a fost învinsă categoric, luni seară la Indian Wells, în două seturi, scor 6-3, 6-2, de Kristina Mladenovic, după doar o oră ș 25 de minute de joc. În

SPORT

CSM București s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

CSM București a învins duminică echipa daneză Team Esbjerg și va juca în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin. CSM București, s-a impus duminică în fața echipei