SPORT

Back to homepage
SPORT

Tușnad Cycling, rezultat de top în Turul Serbiei

Tușnad DRAG Cycling Team, singura echipă continentală din România, a reușit cel mai bun rezultat din acest start din sezon cu ocazia ediției 57 a Turului Serbiei, competiție din Europe

SPORT

Ripensia își prezintă trofeele cucerite în perioada interbelică

De 4 ori câștigătoare a titlului național și de 2 ori a Cupei României, Ripensia Timișoara a promovat anul acesta în liga secundă după o pauză de 69 de ani.

SPORT

Portarul Craiovei, schimb de roluri cu goalkeeperul naționalei de handbal!

Înaintea meciului cu Belarus (Sala Polivalentă Craiova, joi, ora 19.00), decisiv pentru calificarea după 22 ani la un Campionat European, căpitanul tricolorilor Mihai Popescu a făcut un scurt schimb de

SPORT

Cristiano Ronaldo, la un pas de pușcărie. E acuzat că a fraudat fiscul din Spania cu milioane de euro

Cristiano Ronaldo este acuzat de autoritățile din Spania, că a fraudat în mod voit și conștient fiscul spaniol cu fabuloasa sumă de 14,7 milioane de euro, scrie cotidianul El Pais.

SPORT

Rafael Nadal, performanță unică la Roland Garros. A cucerit pentru a zecea oară turneul

Rafael Nadal a cucerit duminică, pentru a zecea oară în carieră, turneul de Grand Slam de la Roland Garros. Ibericul devine astfel singurul jucător de tenis din lume care reușește

SPORT

Halep e distrusă după înfrângerea de la Roland Garros. Decizia șocantă pe care a luat-o după pierderea finalei!

Simona Halep este distrusă după eșecul incredibil suferit sâmbătă în finala de la Roland Garros unde era mare favorită să câștige. Românca a anunțat că se retrage o perioadă din

SPORT

România, bătută măr de Polonia. Tricolorii au ratat toate șansele de a merge la Mondiale

E oficial, România vede Campionatul Mondial de Fotbal din 2018, la televizor din postura de spectator. Naționala de fotbal a României a fost învinsă sâmbătă, de Polonia cu scorul de

SPORT

Simona Halep a pierdut în mod dramatic finala de la Roland Garros

Simona Halep a fost umilită, sâmbătă, în finala de la Roland Garros, de letona Jelena Ostapenko. Românca a pierdut în mod inexplicabil finala de la Paris. A condus cu 6-4 în

SPORT

Alexandra Cadanțu, calificare uriașă în finala turneului de tenis Bol Open din Croația

Alexandra Cadanțu defilează la turneul de tenis din Croația, Bol Open, dotat cu premii totale de 125,000 de dolari. Românca a trimis-o acasă pe Mandy Minella, locul 70 WTA și

SPORT

Simona Halep, calificare uriașă în finala de la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat joi seară, pentru a doua oară în carieră, în finala turneului de la Roland Garros. Românca a învins-o în trei seturi pe Karolina Pliskova, a doua favorită