Simona Halep, meci fabulos la Toronto. Românca s-a calificat în semifinale!

Simona Halep a defilat sâmbătă în partida din sferturi de finală de la Toronto contra franţuzoaicei Caroline Garcia. Românca s-a calificat în semifinale după doar o oră şi 11 minute de joc.

Simona Halep, a doua favorită la Tronoto, şi deţinătoarea trofeului în 2016, a învins-o pe Caroline Garcia în două seturi, scor 6-4, 6-3.

Românca a jucat foarte bine, şi a reuşit să încheie meciul în minim de seturi duoă doar o oră şi 11 minute de joc.

Halep s-a grăbit să termine repede partida întrucât peste câteva ore va juca în semifinale pentru calificarea în finală.

Românca ar putea să joace în semifinale cu Elina Svitolina. Calificarea în semifinale îi asigură româncei un cec în valoare de 122,190 de dolari şi 350 de puncte WTA.