Simona Halep, eşec uriaş la Indian Wells. A fost umilită de japoneza Naomi Osaka

Simona Halep a fost bătută măr, sâmbătă dimineaţă de japoneza Naomi Osaka. Românca a fost praf şi pulbere în semifinala de la Indian Wells. Doar trei game-uri a câştigat în tot meciul.

Simona Halep a fost umilită efectiv de către japonez care a făcut tot ce a vrut cu românca. După doar o oră şi 3 minute de joc, Halep a fost învinsă în două seturi, scor 6-3,6-0.

Românca nu a mai fost în stare să câştige nici măcar un game de la scorul de 3-3 din primul set. Este cea mai ruşinoasă înfrângere suferită Halep de când este numărul unu mondial.

Finala de la Indian Wells se va dispua astfel între japoneza  Naomi Osaka şi rusoaica Daria Kasatkina.