Simona Halep, calificare extrem de rapidă în sferturi de finală la Toronto

Simona Halep a spulberat-o joi seară pe Barbora Strycova, în optimi de finală la Toronto. Românca s-a impus clar în două seturi, scor 6-1, 6-0, după nici o oră de joc.

Simona Halep a făcut ce a vrut pe terenul de joc în partida cu Barbora Strycova. Românca s-a impus cu 6-1 în primul set după 27 de minute de joc.

După care, în setul secund a defilat de la început până la sfârşit impunându-se cu 6-0.

În sferturi de finală, Simona Halep va juca cu Caroline Garcia. Accederea îns ferturi de finală îi asigură lui Halep un cec în valoare de 58.185 de dolari şi 190 de puncte WTA.

Simona Halep este cap de serie numărul doi în acest an la Rogers Cup, iar anul trecut, românca a cucerit trofeul la turneul canadian.