România, meci slab cu Muntenegru. Tricolorii au ratat un penalty care le putea aduce victoria

Debut cu stângul pentru România în campania de calificare la Campionatul Mondial de Fotbal din Rusia din anul 2018. Tricolorii au fost foarte aproape de a obține victoria în partida cu Muntenegru, dar în ultimele secunde ale prelungirilor Nicolae Stanciu a ratat un penalty.

România a reușit să deschidă scorul în minutul 85, prin noul-intrat Adrian Popa, care a fructificat mingea trimisă înapoi de Stanciu.

Doar două minute s-au bucurat tricolorii, pentru că Muntenegru a egalat în minutul 87, prin Jovetic, cu capul, în urma unei lovituri libere executate de Kojasevic.

România a avut o șansă mare de a cuceri cele trei puncte, după ce Keșeru a fost lovit în careu de Vukcevic în prelungirile partidei, dar Stanciu a șutat peste poartă și partida s-a încheiat 1-1.

Urmează partidele cu Armenia(8 octombrie) și Kazahstan (11 octombrie).