Mihaela Buzărnescu s-a accidentat grav la Montreal. Românca a urlat de durere pe terenul de tenis

Veşti groaznice pentru Mihaela Buzărnescu. Românca s-a accidnetat grav, miercuri seară, în timpul partidei din turul doi de la Montreal, contra ucrainencei Elina Svitolina.

Mihaela Buzărnescu s-a accidentat în setul trei la scorul de 4-3 pentru Svitolina, când românca servea la 15-30. Buzărnescu a călcat greşit şi şi-a luxat glezna. Imediat românca s-a prăbuşit pe teren şi a niceput să urle de durere.  Arbitrul de scaun a chemat rapid echipa medicală, iar Elin Svitolina a venit alături de româncă cu o pungă cu gheaţă, încercând să o ajute pe Mihaela.

Românc conducea cu 3-0 în setul trei şi serviciul şi eraus emne bune că Buzărnescu va câştiga partida. Svitolina a revenit spectaculos şi a câştigat patru game-uri consecutive.

Cel mai probabil românca nu va mai putea evolua în meci, din cauza accidentării grave la piciorul drept.

Vom reveni cu detalii despre starea de sănătate a Mihaelei Buzărnescu.