Mihaela Buzărnescu a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Estbourne

Mihaela Buzărnescu a fost învinsă miercuri, în optimi de finală la turneul WTA de la Estbourne, de letona Jelena Ostapenko.

Mihaela Buzărnescu a jucat foarte slab în partida cu letona, meci pe care l-a pierdut după doar o oră de joc, în două seturi, scor 6-1, 6-2.

Românca a acuzat o accidentare, iar la pauza dintre seturi a primit îngrijiri medicale care nu au ajutat-o să revină în setul doi.

Accederea în optimi la turneul de la Eastbourne îi asigură româncei un cec în valoare de 11,140 dolari şi 55 puncte WTA.

De luni, Mihaela Buzărnescu va juca în primul tur la Wimbledon unde este favorită numărul 29 pe iarba londoneză.