Marius Copil, înfrângere dramatică la Washington în faţa lui Andy Murray

Marius Copil a pierdut în mod dramatic partida din optimi de finală de la Washington, jucată cu britanicul Andy Murray. Românul a fost la un pas de o mare victorie.

Marius Copil a câştigat primul set în tie-break, scor 7-6 (7-5), după care a cedat setul doi cu 3-6 iar în setul decisiv a pierdut în tie-break 6-7(4-7).

Românul a pierdut meciul după mai bine de trei ore de joc cu britanicul Andy Murray care cva juca în turul următor împotriva australianului Alex De Minaur.

Finalul duelului cu Marius Copil l-a găsit pe britanic în lacrimi. A rămas pe bancă minute bune, cu prosopul în cap, încercând să își stăpânească emoțiile.

Calificarea în premieră în optimi de finală la turneul de tenis ATP 500 de la Washington, îi asigură românului 45 de puncte ATP şi un cec în valoare de 13,200 de dolari.

Categories: Uncategorized