Halep, praf şi pulbere în meciul cu Svitolina. Românca pierdut primul set şi e la un pas de eliminare la Singapore!

Simona Halep a început catastrofal meciul decisiv de la Turneul Campioanelor. Românca a pierdut primul set al partidei cu Elina Svitolina, cu scorul de 6-3. Cel mai grav este faptul că jocul româncei nu merge.

Simona Halep e cu un picior în groapă. Românca a intrat încordată în meci şi a fost demolată în primul set de ucraineanca Elin Svitolina. Jocul lui Halep nu s-a legat şi Elina a câştigat.

Românca este obligată acum să câştige setul doi şi să spere la o minune în setul trei. Dacă peirde meciul, Halep este out de la Turneul Campioanelor şi îşi poate lua adio de la locul unu mondial pe care-l va ceda după doar trei săptămâni.

Din păcate jocul lui Halep nu arată ca al unui număr unu mondial în tenisul feminin.