CSM București, victorie uriașă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor

CSM București, deținătoarea trofeului Ligii Campionilor, este la un pas de semifinale după ce vineri seară s-a impus în fața unguroaicelor de la Ferecvaros TC-Rail Cargo Hungaria Budapesta.

Campioana României la handbal feminin a reușit o victorie zdrobitoare în sferturi de finală cu Ferecvaros și e la un pas de semifinale pentru al doilea an consecutiv.

CSM București s-a impus vineri seară în prima manșă a sfertului de finală cu scorul de 30-25 (17-15), în Sala Polivalentă ”Ioan Kunst-Ghermănescu” din Capitală.

Cu 10 goluri marcate, Isabelle Gullden a fost principala realizatoare a echipei noastre, în timp ce Carmen Martin a contribuit cu 7 reuşite la succesul obţinut de campioana Europei. De cealaltă parte, Aniko Kovacsics a încheiat meciul cu 11 goluri.

Returul cu echipa maghiară este programat în 15 aprilie, în capitala Ungariei. Însă CSM București are prima șansă la calificarea în semifinalele Ligii Campionilor.